Najlepiej oprocentowane lokaty bankowe – jak je znaleźć?

Najlepiej oprocentowane lokaty bankowe – jak je znaleźć?

5512595108_529ed5a7c2Czasy wysokooprocentowanych lokat bankowych minęły – od dłuższego czasu większość z nich nie przekracza 5%. Nie oznacza to jednak, że lokaty bankowe cieszą się małą popularnością, wprost przeciwnie. Z pewnością jest to to bezpieczny i wygodny sposób na oszczędzane i pomnażanie swojego kapitału. Kluczem do sukcesu jest jednak wyszukanie najlepszej oferty, która będzie nie tylko korzystna, ale również bezpieczna. Na co zatem, powinno się zwrócić szczególną uwagę?

Oprocentowanie to nie wszystko

Chociaż oprocentowanie powie ci, ile możesz zarobić na lokacie, nie jest ono jedynym ważnym czynnikiem przy doborze atrakcyjnej oferty. Dzisiaj, większość lokat jest oprocentowana na poziomie 2-3% w rozliczeniu rocznym. Na większe oprocentowanie mogą liczyć klienci dysponujący większą gotówką oraz nowi klienci banków.

Oprócz oprocentowania warto także zwrócić uwagę na okres lokaty bankowej – często te najbardziej korzystne są najkrótsze, a ponadto można założyć je tylko jeden raz, co powoduje, że nie zarobi się na nich tak sporo. Kolejnym ważnym czynnikiem jest kapitalizacja odsetek – najlepiej, aby były one kapitalizowane jak najczęściej.

Sprawdzaj rankingi online

Gdy nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszą ofertę, wtedy sprawdzaj lokaty bankowe w rankingach online. Pozwoli ci to na wyszukanie najbardziej atrakcyjnej oferty, dosłownie, w kilka chwil. W rankingach podaje się informacje dotyczące oprocentowania, czasu trwania lokaty, minimalnej sumy czy opłat związanych z jej założeniem. Warto ponadto zawsze zaglądać na strony banków – tu można znaleźć najnowsze oferty i promocje.

Ile zarobisz na lokacie?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie możesz zarobić na lokacie bankowej, w takim przypadku skorzystaj z internetowych kalkulatorów lokat. Po podaniu oprocentowania i częstotliwości kapitalizacji odsetek, jej kwoty oraz okresu trwania, można dowiedzieć się, ile będzie wynosić zysk. Należy pamiętać o tym, że od zysków odliczany jest podatek od dochodów kapitałowych, który nazywany jest też podatkiem Belki, w wysokości 19%.

Dodaj komentarz