Karta flotowa – zalety i warunki pozyskania

Karta flotowa – zalety i warunki pozyskania

Wielu właścicieli firm transportowych oraz inne osoby fizyczne, które posiadają liczną flotę pojazdów, interesuje zmniejszenie wydatków oraz możliwość dodatkowego zysku. Właśnie to oferuje karta flotowa, którą udostępnia koncern paliwowy BP Polska. Jakie korzyści oferuje firmowa karta paliwowa? Jak ją uzyskać?

Karta flotowa – korzyści z jej posiadania

Firmowa karta paliwowa to niezwykle wygodne rozwiązanie dla właścicieli flot oraz zawodowych kierowców. Nie tylko przyspiesza ona transakcje na stacjach benzynowych, ale również eliminuje potrzebę płacenia gotówką czy kartą płatniczą. Ponadto dzięki karcie paliwowej, zamiast wielu różnych faktur, za wszystkie miesięczne transakcje zostanie wystawiona jedna faktura zbiorcza.

W firmach, które liczą wiele pojazdów, tankujących przynajmniej 3 razy w miesiącu, wygenerowana może zostać trzycyfrowa liczba faktur do rozliczenia za samo paliwo. Jeżeli dodatkowo zostaną doliczone inne usługi lub opłaty za przejazd, liczba dokumentów będzie zatrważająca. Karta flotowa pozwala tego uniknąć, ponieważ wszystkie wydatki zostaną zsumowane na fakturze zbiorczej, dostarczanej właścicielowi karty na koniec miesiąca.

Warto zaznaczyć, że firmowa karta paliwowa pozwala płacić za więcej, niż tylko samo paliwo. Usługi takie jak myjnie, parkingi strzeżone itp również mogą być przez nią opłacone. Ponadto dzięki programom lojalnościowym, koszty zostaną dodatkowo zredukowane. Jednym z głównych benefitów karty flotowej jest zmniejszenie opłat za samo paliwo.

WIele kart flotowych, w tym tych wystawianych przez koncern paliwowy BP Polska funkcjonuje nie tylko na terenie Polski. W zależności od wariantu karty, możliwe jest korzystanie z niej za granicą. Jest to niezwykle ważne, szczególnie dla międzynarodowych firm transportowych. Dobrym przykładem jest karta flotowa BP, która uszanowana zostanie również na stacjach partnerskich Circle K.

Firmowa karta paliwowa – jak ją uzyskać?

Każdy koncern paliwowy wydaje karty paliwowe zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami. Zależnie od wariantu karty, różny może być koszt jej użytkowania, wynikający z odmiennych okresów rozliczeniowych, a także samego sposobu rozliczania.

Karty paliwowe mogą zostać wystawione na wiele sposobów:

  • na samochód,
  • na imię i nazwisko użytkownika,
  • na okaziciela,
  • na przedsiębiorstwo.

W przypadku, gdy karta flotowa wystawiona jest na samochód, znajduje się na niej numer rejestracyjny pojazdu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku pozostałych opcji. Wtedy, na karcie znajdują się dane użytkownika. Karta flotowa wystawiona na okaziciela umożliwia tankowanie pojazdów o różnych numerach rejestracyjnych.

Firmowe karty paliwowe dzielą się na dwie grupy: te, które opłacane są z odroczonym terminem oraz karty paliwowe typu prepaid. Wariant pierwszy preferowany jest przez duże firmy, natomiast ten drugi – przez mniejszych przedsiębiorców z mniejszą flotą pojazdów, których wydatki nie przekraczają 14 000 zł miesięcznie.