Kiedy banki udzielają najwięcej kredytów? / kredyt gotówkowy na święta

Kiedy banki udzielają najwięcej kredytów? / kredyt gotówkowy na święta

Nie tylko raz w roku, ale również co kwartał, a nawet co miesiąc publikowane są raporty z zestawieniami, które dotyczą preferencji Polaków w kwestii zaciąganych kredytów. Te wskazują nie tylko na rodzaj najchętniej branych zobowiązań, ale również ich ilość. Dowiadujemy się również, jaka pora w roku jest najkorzystniejsza dla banków, a kiedy do drzwi instytucji puka najmniej klientów. Przedstawiamy szczegóły dotyczące działalności banków komercyjnych w naszym kraju.

Popularność kredytów w Polsce

Nie ma wątpliwości, że to kredyt gotówkowy cieszy się największym zainteresowaniem spośród wszystkich produktów bankowych. Zgodnie ze statystykami, takie zobowiązanie posiada już co drugi Polak. Konieczność finansowego wsparcia widoczna jest jednak wyraźnie w różnych okresach w ciągu trwania całego roku. Banki zauważają wzmożone zainteresowanie w poszczególnych miesiącach albo jego spadek. Wzrasta też tendencja do zaciągania kredytów celowych.

O ile jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się kredyty na dowolny cel, tak dzisiaj kredytobiorcy korzystają z tychże usług, zgodnie z określonymi potrzebami.

Kredyt gotówkowy na święta

Banki komercyjne działające na rynku polskim potwierdzają, że najwięcej kredytów gotówkowych zaciąganych jest w listopadzie oraz w grudniu. Większość z nich to kredyt gotówkowy na święta. Wylicza się, że wydatki, jakie wiążą się z organizacją wigilijnej kolacji to nawet 1 000 złotych. Aż 20% Polaków nie stać na to, by właśnie tyle wydać z bieżącego budżetu.

Okazuje się, że kredyt gotówkowy na święta oferowany jest na preferencyjnych warunkach. Coraz częściej to kredyty celowe, które charakteryzują się niższą miesięczną ratą czy wydłużonych okresem trwania umowy kredytowej. Zobowiązania tego rodzaju są zaciągane na niedużą kwotę, nie przekraczają zazwyczaj kilku tysięcy złotych. Kredyt gotówkowy na świętach traktowany jest jako wsparcie finansowe w celu spełnienia niezbędnych potrzeb.

Kredyty na wakacje

Zauważa się również, że Polacy coraz chętniej zaciągają zobowiązania kredytowe, dzięki którym realizują marzenia o wakacyjnych wyjazdach. Warto zaznaczyć, że tylko połowę z nas stać na podróże, które są finansowane z bieżącego budżetu albo z własnych oszczędności.

Banki potwierdzają, że kredyt gotówkowy na święta oraz kredyty na wakacje to najchętniej nabywane produkty, które okazują się koniecznym wsparciem. To dlatego już od maja aż do września zauważa się zwiększone zapotrzebowanie na produkty kredytowe.

Kiedy Polacy zaciągają najmniej kredytów?

Okazuje się, że czasem, w którym Polacy niechętnie zaciągają zobowiązania kredytowe, jest styczeń oraz luty. To dlatego, że w okresie największej popularności, czyli tym świątecznym banki udzieliły nam już koniecznego wsparcia.

Co ciekawe, w tym samym czasie, w którym banki zauważają najmniejsze zainteresowanie kredytami, spada również liczba rat spłacanych regularnie. Po świętach Bożego Narodzenia stabilność finansowa wielu kredytobiorców zostaje zachwiana.

Dodaj komentarz