Ucz się, ucz!

person-984236_960_720Współcześnie coraz więcej osób z własnej woli zapisuje się na kursy językowe albo zaczyna uczyć się samodzielnie. Mimo że to język angielski jest językiem globalnym, modne okazują się także inne, egzotyczne języki, np. chiński czy arabski.

Po co uczyć się języków obcych?

Języki obce to nie tylko nagłówek w CV czy masa certyfikatów, którymi możemy się chwalić na prawo i lewo. Znajomość któregokolwiek języka (a nawet już samo podjęcie nauki!) okazuje się dla nas oknem na świat i odgrywa istotną rolę zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Z jednej strony zależy nam na nabyciu umiejętności porozumiewania się w danym języku, aby móc podróżować i nawiązywać międzynarodowe znajomości, które nierzadko przekształcają się w przyjaźnie albo związki; z drugiej jednak – aby móc pracować w korporacjach, awansować oraz posługiwać się danym językiem w kontaktach zawodowych na całym świecie. Nawet jeśli wydaje nam się, że wystarczy płynnie mówić w języku polskim, powinniśmy rozejrzeć się dookoła i przekonać się do rozpoczęcia nauki – chociażby na poziomie początkującym umożliwiającym podstawową rozmowę z rodzimym użytkownikiem danego języka, np. Brytyjczykiem.

Słówka i gramatyka to nie wszystko!

Według nauczycieli uczących w szkołach publicznych – z pewnością. Kartkówki ze słownictwa i konieczność uczenia się na pamięć niezrozumiałych regułek to codzienność każdego ucznia przygotowującego się do egzaminu. Niestety, po ukończeniu nauki w szkole większość osób boi się mówić w danym języku, gdyż odczuwa pewną blokadę sprawiającą, że wszystkie słówka i reguły gramatyczne, których się nauczył, nagle wyparowały mu z głowy i pozostawiły po sobie pustkę. Dlatego tak ważne jest uczenie się języka, mówiąc. Nadal będziemy musieli przetrwać wkuwanie słówek i regułek, ale spędzone z podręcznikiem godziny na pewno nie pójdą na marne!

Jeśli interesuje cię nauka angielskiego Częstochowa, odwiedź stronę internetową: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *