Wybierając konto bankowe, zwróć uwagę na te kryteria

Wybierając konto bankowe, zwróć uwagę na te kryteria

Nie ma wątpliwości, że konto bankowe to dzisiaj najchętniej nabywany produkt banków. Te doskonale zdają sobie sprawę z ogromnej konkurencji, dlatego proponują coraz korzystniejsze warunki prowadzenia takich rachunków. Sprawdź, na jakie kryteria warto zwracać szczególną uwagę, by konto indywidualne rzeczywiście spełniało wszystkie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Koszty związane z rachunkiem bankowym

Jeszcze do niedawna nawet najlepsze konto indywidualne wiązało się z koniecznością ponoszenia opłat. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Banki już jakiś czas temu potwierdziły, że nie zarabiają na rachunkach prowadzonych dla swoich klientów. Są one raczej wabikiem do nabywania przez nich innych produktów.

Jeśli chcemy założyć dzisiaj najlepsze konto indywidualne, to niech będzie ono zupełnie darmowe. Nie płaćmy za otwarcie takiego rachunku, nie płaćmy za prowadzenie. Darmowe powinny być też wypłaty gotówki z bankomatów oraz realizacja przelewów bankowych.

Platforma internetowa

Polacy wybierają dzisiaj konta online. Okazuje się, że pod względem wykorzystywania bankowości mobilnej jesteśmy pionierami, biorąc pod uwagę całą Europę. I nie ma w tym w sumie nic dziwnego, bo przecież platforma internetowa daje nam ogrom korzyści. Daje przede wszystkim szansę na zarządzanie swoimi finansami w dowolnym miejscu, o dowolnym czasie.

Najlepsze konto indywidualne powinno być też internetowe, bo przecież wiąże się to z ogromnym komfortem dla klienta banku. Dzięki temu nie trzeba odwiedzać tradycyjnych placówek banków, bo kontakt może odbywać się poprzez czat w internecie, formularz kontaktowy bądź e-mail.

Korzyści, jakie daje najlepsze konto indywidualne

Weźmy też pod uwagę, że najlepsze konto indywidualne może przynosić również szereg wymiernych korzyści. Do takich zaliczyć można między innymi opcję inwestowania. Posiadacz najlepszego rachunku może swobodnie zarządzać swoimi środkami, zakładając dodatkowe konto oszczędnościowe albo lokatę.

Same banki również oferują dodatkowe bonusy. Wybierając najlepsze konto indywidualne, można uzyskać premię finansową albo gadżet rzeczowy. Instytucje wręcz prześcigają się w nowych propozycjach, by tylko zdobyć uznanie potencjalnych klientów. Warto wiedzieć, że konto w banku to pierwszy nabywany produkt, a lojalny klient szybko nabędzie kolejne.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że wybierając najlepsze konto indywidualne, należy przede wszystkim patrzeć na własne potrzeby i możliwości. Nie da się jednoznacznie wskazać najlepszego rachunku, ale banki dysponują na tyle szeroką ofertą, że bez problemu udaje się wybrać produkt zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Konto bankowe ma służyć dogodnemu zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Dla jednych liczyć się będzie brak kosztów, inni zwrócą uwagę na doskonałą jakość obsługi. Na pewno dobrym wyborem dla każdego będzie konto w banku, które prowadzone jest zgodnie z trendami bankowości mobilnej. Tylko nowoczesne rozwiązania dają pełne bezpieczeństwo i szansę na coraz większy komfort dbania o własne finanse.

Dodaj komentarz