5 (działających) sposobów na zaoszczędzenie kilkuset złotych w skali roku

5 (działających) sposobów na zaoszczędzenie kilkuset złotych w skali roku

konto-indywidualneZawartość twojego konta w banku przedstawia stan godny pożałowania, mimo że masz całkiem niezłe zarobki? Najwyraźniej nie potrafisz planować wydatków i rozsądnie zarządzać domowym budżetem, a o oszczędzaniu słyszałeś jedynie legendy! Oto kilka niezawodnych, działających sposobów na zrobienie porządku w twoim portfelu.

Kilkaset złotych w skali roku… nie jest to imponujący wynik – myślisz zapewne. Zmień podejście i zrozum wreszcie siłę działania małych kwot. 3 złote dziennie to ponad 1000 złotych w skali roku, a tyle możesz zaoszczędzić skracając codzienny gorący prysznic o kilka minut. Jeśli zmienisz kilka nawyków na raz, już w ciągu jednego roku twoje konto indywidualne w banku powinno przedstawiać saldo pozwalające na wyjazd na wymarzony urlop, i to bez zaciągania dodatkowego kredytu. Do dzieła!

1. Zapisz się do programu Pay Back

To metoda, która nic cię nie kosztuje, a pozwala uzyskać nawet kilkaset złotych rocznie za zakupy w partnerskich sieciach programu. Skoro i tak tankujesz auto, kupujesz artykuły spożywcze albo odzież, możesz równie dobrze zapłacić za nie kartą płatniczą dołączoną do konta bankowego z programem. Konto indywidualne z programem Pay Back ma w ofercie niemal każdy bank.

2. Polecaj usługi znajomym

Polecając konto indywidualne znajomemu możesz liczyć na premię pieniężną, nierzadko wysokości nawet kilkuset złotych. Taki sam mechanizm dotyczy aplikacji mobilnych, na przykład do zamawiania transportu, rezerwowania noclegów w hotelach, robienia zakupów w sieci, zamawiania jedzenia z dostawą do domu. Zapraszając znajomych do zainstalowania aplikacji możesz zdobyć kod rabatowy lub gotówkę do wykorzystania na zakupy lub przejazdy. Korzystaj z nich i oszczędzaj.

3. Wyłączaj światło!

Odłączaj urządzenia elektroniczne od zasilania, gdy z nich nie korzystasz. Nie pozostawiaj laptopów i telefonów komórkowych podłączonych do ładowarki na całą noc, a zaoszczędzisz zarówno na rachunkach za elektryczność, jak i na przedwczesnej wymianie akumulatora. Wyłączaj światło tam, gdzie z niego nie korzystasz, a oszczędności zobaczysz już na następnej fakturze.

4. Rozsądnie korzystaj z promocji

Sklep internetowy oferuje ci kupon rabatowy za pierwsze zakupy? A może w zamian za zapisanie się do newslettera możesz liczyć na darmową dostawę zamówienia? Nie rezygnuj z tych promocji, ale tylko jeśli i tak miałbyś zrobić zakupy w danej sieci. Darmowa dostawa nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem zakupu dwunastej w tym sezonie pary sandałów.

5. Zrezygnuj z jednej rzeczy w miesiącu

Codziennie kupujesz gotową kanapkę w drodze do pracy? W tym miesiącu samodzielnie przygotowuj lunch do pracy w domu. Kochasz słodycze i nie możesz żyć bez ciastka z kremem popijanego kawą latte w ulubionej kawiarni? W tym miesiącu zamiast ciastek kupuj jabłka. Nie możesz żyć bez książek? W tym miesiącu zapisz się do biblioteki. Niech każde poświęcenie trwa tylko miesiąc, po jego upływie zmień je na inne wyzwanie. Będziesz w szoku, ile pieniędzy zaoszczędzisz rezygnując z jednego nawyku w miesiącu!

Dodaj komentarz