Jak złożyć wniosek o kredyt?

Jak złożyć wniosek o kredyt?

jak-zlozyc-wniosek-o-kredyt-gotowkowy
Kredyt gotówkowy jest jednym z najczęściej nabywanych produktów w banku. Ten celowy czy na dowolny cel okazuje się nierzadko finansowym wsparciem albo ostatnim kołem ratunkowym dla utrzymania odpowiedniego poziomu budżetu. Odpowiadając na rosnące potrzebny potencjalnych kredytobiorców, banki oferują dzisiaj dogodne formy składania wniosków o kredyty. Czy wiesz, że w tym celu nie musisz nawet wychodzić z domu?

Tradycyjnie w oddziale banku

Rzeczywiście, złożenie wniosku kredytowego w placówce wybranego banku to jeszcze do niedawna jedyna możliwość, by kredyt gotówkowy móc otrzymać. Wiązało się to jednak z długim oczekiwaniem w kolejce i stratą czasu. Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że to właśnie w oddziale banku klient mógł uzyskać wszelkie szczegółowe informacje na temat interesującego go zobowiązania.

W oddziale banku poznawał mechanizmy funkcjonowania kredytów gotówkowych, wybierał ten najlepszy i od razu podpisywał umowę. Nadal z tej opcji korzystają najczęściej seniorzy, dla których świat w sieci jest bardzo często nieznany.

Kredyt gotówkowy przez telefon

Okazuje się, że wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć również przez telefon. Proces ten jest niezwykle prosty. Wystarczy zadzwonić na numer specjalnej infolinii banku. Po drugiej stronie słuchawki czeka na nas doradca kredytowy, który pomoże dobrać najlepszy produkt. Pamiętaj, by brać pod uwagę nie tylko swoje oczekiwania i potrzeby, ale również możliwości finansowe.

Kiedy wypełnisz telefonicznie wniosek, specjalista, z którym prowadzisz rozmowę, sprawdzi Twoją zdolność kredytową i przygotuje od razu umowę, a Ty zweryfikujesz naniesione w niej dane. Następnie kurier przywiezie Ci tę umowę do podpisania. Właśnie tak zostaje uruchomiony kredyt gotówkowy.

Nowoczesny kontakt z bankiem przez Internet

Coraz większą popularnością cieszy się zarządzanie finansami w internecie. Czy wiesz, że posiadając konto online, możesz nie tylko realizować przelewy czy zakładać lokaty bankowe, ale również wysyłać wnioski kredytowe? Ciekawostką jest fakt, że większość osób, która sprawnie porusza się po internetowej platformie, nie potrzebuje pomocy w wypełnieniu konkretnego formularza. Zresztą banki skonstruowały go w prostej formie „krok po kroku”.

Kiedy wyślesz wypełniony wniosek kredytowy, specjalista banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie, by zweryfikować dane i przekazać decyzję kredytową. Jeśli będzie pozytywna, przyjedzie do Ciebie kurier z umową, a niezbędne środki trafia na Twoje konto.

Prognozy na przyszłość

Wydaje się tylko kwestią czasu, by kolejne oddziały banków zostały zamknięte. Czy wiesz, że każdego roku zamykanych jest łącznie kilka tysięcy takich placówek? Wszystko dlatego, że to kontakt pośredni zmniejsza koszty obsługi klienta, ale jednocześnie zwiększa jakość i komfort nabywania produktów bankowych. Zwiększa się zresztą świadomość Polaków, dzięki czemu nie wymagają oni już tak częstej pomocy ze strony pracowników banku.

Dodaj komentarz