Kilka patentów na skuteczną naukę języka obcego

girl-2771936_1280

Marzysz o opanowaniu angielskiego, ale nie wiesz, jak szybko zapamiętać obszerny materiał? Nic dziwnego. Zimowy klimat nie sprzyja motywacji, a postanowienia noworoczne czy nauka do egzaminów muszą zostać zrealizowane.
Dlatego dzisiaj zdradzimy Ci, jak szybko edukować się efektywnie. Ponadto pokażemy, gdzie warto zapisać się na kurs języka angielskiego, by wiedza, jaką tam zdobędziemy naprawdę nam się przydała i pomogła przygotować do ważnych egzaminów, wyjazdu za granicę, czy zmiany pracy.

Podstawowe zasady efektywnej nauki

Na pewno kojarzysz metodę Pomodoro, która w wielu przypadkach okazuje się najskuteczniejsza. Polega na tym, iż intensywnie opracowujemy dany materiał, zagadnienie, tekst, czy zadanie przez 10-40 minut, a następnie robimy sobie 5-15 minut przerwy. W tym czasie maksymalnie zbieramy siły, odpoczywamy, pijemy wodę, czy zjadamy przekąskę. Na początek możesz wyznaczyć sobie lżejsze ramy czasowe: 15 minut nauki i 5 minut przerwy. Dzięki temu szybciej wdrożysz się w tą metodę i od razu nie zniechęcisz.

Kolejny patent to nauka w godzinach, gdy jesteśmy na maksymalnych obrotach. Musisz samodzielnie poczuć taki czas w ciągu dnia, lecz wymaga to kilku tygodni obserwacji swojego organizmu. Jedni są najbardziej produktywni do 12 w południe, a inni w godzinach wieczornych.

Zjadaj produkty bogate w kwasy omega 3, żelazo, witaminy i minerały. Pij również do 2 litrów wody dziennie i wysypiaj się. Dzięki temu Twój organizm będzie miał niezbędne składniki do produkcji witamin oraz lepszej koncentracji. Jednak jeżeli nie mamy motywacji, by uczyć się samodzielnie, czy wszystko stracone? Oczywiście, że nie. Wystarczy odpowiedni nauczyciel.

Gdzie uczyć się języków obcych?

Najlepszym miejscem do nauki języka angielskiego jest szkoła, w której edukuje się uczniów nowoczesnymi sposobami. Jedną z takich metod jest metoda Callana, czyli nauka poprzez konwersację. Tutaj poznasz język angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/. To miejsce przyjazne przede wszystkim dla osób, które chcą się nauczyć angielskiego szybko i efektywnie. Lektorzy za pomocą konwersacji tłumaczą ten język, a uczniowie już po kilku zajęciach potrafią rozmawiać z obcokrajowcem bez barier językowych. W końcu z badań wynika, że największą “zmorą” osób uczących się obcego języka jest pokonanie strachu przed rozpoczęciem rozmowy. Jeżeli Tobie również zależy na błyskawicznych postępach, to miejsce będzie dla Ciebie idealne.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *